топ
новини
ПОВІДОМИТИ НОВИНУ

Fresh News - дізнавайся першим

вторгнення росії в Україну : всі новини тут Fresh News telegram
19.02.2020 18:42:00

«Подвійний газовий тариф — платимо далі?»: націоналісти пропонують конструктивне рішення (ВІДЕО)

«Подвійний газовий тариф — платимо далі?»: націоналісти пропонують конструктивне рішення (ВІДЕО)

З початку лютого в області серед населення прокотилася хвиля протестів — люди виступають категорично проти підвищення ціни на газ та запровадження так званого «подвійного» тарифу.

Найбільш резонансними стали протести у Малині та пікет зі спалюваннями платіжок у Житомирі перед офісом АТ «Житомиргаз». Протестувальників підтримали житомирські осередки Нацкорпусу спільно з Нацдружинами та громадською організацією «Традиція та Порядок»,

– повідомляє FreshNews із посиланням на Житомирський прес-клуб.

13 лютого більше 100 людей прийшли до офісу АТ «Житомиргаз», вимагаючи припинити незрозумілі маніпуляції із сумами у платіжках, та відмінити постанову НКРЕКП № 2080 від 07.10.19, яка вводить подвійну оплату — окремо за газ та за транспортування, від чого тариф тільки виріс.

Газ_НацКорпус (3).jpg«Ні високим тарифам!», — у Житомирі люди виступають проти зростання ціни на газ _ 13/02/2020_photo_Національні Дружини Житомир

18 лютого у Житомирі відбулася прес-конференція за участі очільників осередку Національного Корпусу в Житомирській області Романа Боровика та Максима Коношевича, а також голови штабу ГО «Традиція та порядок» Олексія Семеніва.

Спікери окреслили позицію щодо проблеми з розподілом газового тарифу на дві складові, розповівши про економічні та соціальні наслідки, що чекають на українців внаслідок такого нововведення.

Нагадаємо, що згідно з постановою НКРЄКП 2080 від 07.10.19 р. споживачам потрібно окремо сплачувати за «блакитне паливо» як товар, і окремо – за його прокачування розподільчими мережами.

Попри обіцянки урядовців знизити тарифи за споживання і транспортування газу, українці отримали загальне збільшення вартості цієї послуги аж на 47%.

Найбільше обурює людей той факт, що плата за транспортування газу тепер здійснюєтся наперед, а повернення або перерахування здійсненої передплати взагалі не передбачається,
– заявив голова Штабу Нацкорпусу Максим Коношевич.

Також він висловив занепокоєння тим, що горезвісна постанова не передбачає врахування у тарифі для населення обслуговування будинкових газових мереж, що несе неабиякі ризики та можливість для монополіста запрвадити ще й третій додатковий платіж (!).

DSC_1738.jpg«Незважаючи на обіцянки уряду, ціна на газ у січні значно зросла», – Максим Коношевич

Голова штабу ГО Традиція та порядок, малинчанин Олексій Семенів розповів про нещодавню зустріч у Малинській РДА представників АТ «Житомиргаз» з керівниками місцевих підприємств та місцевої громади. На ній була озвучена позиція місцевих мешканців, які живуть в приватних будинках та свого часу оплачували прокладання газових труб до осель за власні кошти. На даний час ці газові комунікації знаходяться на землях місцевих громад. Олексій Семенів повідомив про прецедент взяття на баланс газових мереж у Мукачеві на Закарпатті, як можливий вихід із ситуації для місцевої громади.

Представники партії «Національний корпус» та ГО «Традиція та Порядок» висловили готовність підтримувати протести населення щодо «грабіжницьких тарифів» на блакитне паливо, однак зазначають, що проблему потрібно вирішувати конструктивно, заручившись підтримкою місцевої влади і депутатського корпусу на місцях. Тому було вирішено звернутись до голови Житомирської ОДА В. Бунечка, міського голови С. Сухомлина з проханням зібрати позачергові засідання Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської міської ради і розглянути питання щодо звернення до Президента України, КМУ, НКРЄКП.

DSC_1748.jpg«Зростання тарифів на газ б'є не тільки по населенню, а й по місцевих підприємствах», – Роман Боровик

Основний меседж звернення до центральних органів влади від націонал-патріотичних сил:

Основною причиною зростання соціальної напруги та проблемних аспектів діяльності в бізнес-середовищі, окрім здорожчання вартості послуг з розподілу природного газу, стала зміна механізму нарахування плати за розподіл газу.

Він є одночасно несправедливим, дестимулюючим та, по суті, протиправним.

З січня поточного року плата нараховується не за фактичні обсяги споживання газу в межах приєднаної потужності об’єктів споживання, а за штучно визначені обсяги споживання в межах річної замовленої потужності об’єктів, що розраховуються виходячи з обсягів споживання природного газу за попередній «газовий рік».
Голова Національного Корпусу в Житомирській області Роман Боровик підкреслив, що здорожчання вартості газу «вдарило» не тільки по населенню, а й по підприємствах, адже зростання тарифів неминуче призведе до підняття цін на їх продукцію.
Найближчим часом наша політична сила планує провести надзвичайний форум підприємців. Головним питанням буде саме скасування постанови НКРЄКП 2080,
– повідомив Роман Боровик.

Відео:Зі зверненнями до органів місцевої та державної влади можна ознайомитися тут:

свіжі новини прямо в телеграм t.me/FreshNewsZT