
Держсекретар США Ентоні Блінкен виступив з нагоди публікації Доповіді про стан з правами людини у країнах світу у 2020 році.
У самому документі особисту увагу, звісно, привертає розділ, присвячений Україні.Держдеп висловив відкрите незадоволення ситуацією з дотриманням прав громадян. Така оцінка вибиває землю з-під ніг. Київ завжди намагається діяти за західними лекалами. Але від дружелюбності на залишилося й сліду. Вашингтон різко осудив внутрішню політику Офісу президента.
Що непокоїть Держдеп?
В доповіді вказано, що для України характерні наступні проблеми:- вбивства, у тому числі замовні;
- катування і випадки жорстокого обходження із затриманими у виконанні співробітників правоохоронних органів;
- протиправні арешти та затримання;
- обмежування свободи слова, преси та Інтернет ЗМІ, куди відносять насильство, погрози насильством, необґрунтовані арешти та переслідування журналістів, цензуру та блокування сайтів;
- корупцію у владі;
- пригноблювання етнічних груп та меншин, на кшталт національних та сексуальних.
Гірше нікуди?
Об’єм зауважень, що вказаний у документі, можна порівнювати тільки з Росією та Китаєм. Але якщо з останніми все зрозуміло, то звідки стільки негативу стосовно України — невідомо!Наприклад, про ближнього сусіда — Польщу — написано три строки та суворість звинувачень і близько не стояла. Зрозуміло, що Варшава вже давно у НАТО, але ж ми союзники.
Проросійським духом пахне...
Якщо б таку доповідь опублікував Кремль, було б усе ясно. Наративи ті ж самі, що й у Білій книзі Служби зовнішньої розвідки. Тут і активне протиставлення народу України і київської влади, і розповсюдження думки про «втому світової спільноти від України», та навіть демонстрація відсутності законів у нашій країні. Дещо схоже ми спостерігаємо і у документі, який підготував Державний департамент нашого надійного (?) партнера.Претензії Вашингтона та обґрунтування:
Утиснення проросійських каналів вони за заході назвали відкритим тиском на свободу слова та ЗМІ, хоча якихось пару місяців тому разом підтримували таке рішення. Саме про це на початку лютого заявляли у посольстві США в Києві, а голова представництва України в ЄС Точицький підтверджував позитивні відгуки з боку європейської спільноти.З приводу «запрошень на неформальні бесіди» підозрюваних у скоєнні злочинів — ну на війні як на війні, треба ж знаходити виходи з положення. Ти паче, що це відбувається через активну боротьбу за незалежність та бажання протистояти культурному впливу східного сусіда.
З іншого боку випадки порушення закону самими поліцейськими часто випливають в національних ЗМІ і, наскільки можна судити з відкритих джерел, їх за протиправні дії карають.
А що час від часу темношкірих студентів та циган гамселять — то те, пробачте, звичайний кримінал. Куди від цього дінешся? Це зараз для жодної країни не є несподіванкою.
Уся надія на Байдена?
Україна знаходиться на передовій у протистоянні з деякими сусідами, і позаду повинна знаходитися міцна та тверда підтримка. Будемо сподіватися, що ця доповідь не матиме серйозних наслідків, а її ціллю було просто підштовхнути Зеленьского до більш активної підготовки до розмови з Байденом.Автор: Богдан Коваль.